Aleteia

Kviz: Kako dobro poznate Janeza Pavla II.?

JAN PAWEŁ II
FOTONOVA
"Ko molite, morate razumeti, da molitev ne pomeni samo, da Boga nekaj prosite ali da iščete posebno pomoč, čeprav so prošnje tudi način molitve. Molitev naj zaznamuje predvsem zahvaljevanje, češčenje in pozorno poslušanje ter prošnja, da bi nam Bog odpustil. Če sledite Jezusovim nasvetom, če vztrajno molite k Bogu, se boste naučili dobro moliti. Bog sam vas bo naučil." 12. septembra 1987 na dnevih mladih v New Orleansu, ZDA
Deli

Je to vaš najljubši papež? Ga res poznate?

Preverite svoje znanje o svetem Janezu Pavlu II., ki se je rodil na današnji dan leta 1920, ravno v teh dneh pred 22 leti pa je bil na obisku v Sloveniji. Svoj rojstni dan je takrat praznoval z mladimi v Postojni.

Upamo, da se boste ob tem kvizu zabavali in se tudi kaj novega naučili!

 

E-novice
Prejmi Aleteio v svoj e-nabiralnik. Naroči se tukaj.
Podpri Aleteio, #ŠiriLuč!

Število bralcev Aleteie Slovenija je v enem letu, odkar deluje, močno naraslo. Naša ekipa je predana poslanstvu, ki je širjenje dobrega, lepega in resničnega. Zelo si želimo, da bi bili naši članki še naprej prosto dostopni vsem, za to pa potrebujemo vašo pomoč. Kakovostno novinarstvo ni zastonj, nad oglasi pa nihče ni navdušen, saj so moteči. Vsakršen znesek, ki nam ga boste namenili, bo zato zelo dobrodošel.