Prejmite Aleteio v svoj e-nabiralnik. Naročite se tukaj!
Ostanite povezani! Naročite se na Aleteijine brezplačne e-novice!
Naroči me!
Aleteia

Stična mladih 2019 – Tam je bila tudi naša ekipa!

STICNA 2018
TATJANA SPLICHAL | DRUŽINA
Deli

Danes je v Stični poteklo že 38. srečanje katoliške mladine

Za ogled fotogalerije kliknite tukaj

Za ogled fotogalerije kliknite tukaj

Za ogled fotogalerije kliknite tukaj

Vsebinsko izhodišče za letošnje srečanje je bilo vzeto iz papeževe poslanice mladim, ki jo je papež napisal ob svetovnem dnevu mladih, ki je letos potekal v Panami. Z besedami “Tukaj sem, zgodi se!” želi papež mlade spodbuditi, naj imajo odprto srce za Božji glas.

 

Jutranji utrip iz Stične:

21 delavnic

Letos je bilo v Stični na voljo kar 21 delavnic. Med njimi je bila tudi naša ekipa in nadvse priljubljeni župnik in vloger Martin Golob.

 

Takole pestro in polno je bilo na naši delavnici:

Pogovarjali smo se o tem, kakšna je vloga kristjana na družbenih omrežjih. Si upam izpostaviti se za dobro, to argumentirati in tvegati nasprotovanje? Govorili smo tudi o tem, kako prepoznati lažne novice, saj je resnica praviloma tiha, nevsiljiva in spoštljiva.

Za kritično razmišljanje se je treba potruditi, zato “berite, glejte, poslušajte veliko različnih medijev, zavedajte se, da resnica ni dostopna na klik in ne pozabite se priporočiti sv. Duhu!”

Sveta maša in koncert

Ob 14.15 je bila sveta maša, ki ste ji lahko prisluhnili tudi prek radia Ognjišče. Mariborski nadškof Alojz Cvikl je v pridigi mlade pozval k budnosti. “Imejte pogum, odprite oči in recite: ‘Tukaj sem, zgodi se!’ Škoda je, da bi svoje življenje prespali, saj bi tako številni vaši talenti ostali zakopani in neuresničeni.”

Za zgled je mladim dal Marijo, ki je pogumno izrekla svoj “Zgodi se!” ter svetnike. Svetniki v cerkvah ne spijo, ampak imajo odprte oči. Nadškof je mlade povabil, naj bodo tudi oni kot svetniki – naj imajo odprte oči, gredo z Jezusom skupaj na pot in vztrajno hodijo za Njim!

Za pripravo dogodka Stična mladih je poskrbela velika ekipa, da je vse potekalo brez zapletov. “Pripravljati tako velik dogodek za mlade ni samo odgovornost, je predvsem privilegij,” je povedala Helena Nagode, koordinatorka Stične mladih.

Oglejte si nekaj fotografij iz sončne Stične:

Oglejte si nekaj fotografij iz sončne Stične, 2. del:

Oglejte si nekaj fotografij iz sončne Stične, 3. del:

 

Vas zanima več?

E-novice
Prejmi Aleteio v svoj e-nabiralnik. Naroči se tukaj.