Slovenci se znamo odlično poenotiti. Le premalokrat to storimo!

WEB 3 SLOVENIA VOLLEYBALL TEAM

GREGA VALANČIČ | SPORTIDA

Lojze Grčman - objavljeno 27/09/19

Odbojkarska reprezentanca se je po seriji navdušujočih tekem uvrstila v finale evropskega prvenstva. Sreče in blagoslova ji je voščil tudi ljubljanski nadškof

Slovenija je pred enim največjih uspehov svojega športa. Praktično nihče ni mogel preslišati, tudi če bi to želel, vznesenih vesti ob uvrstitvi slovenske odbojkarske reprezentance v finale evropskega prvenstva (EP).

Tam je bila naša reprezentanca že pred štirimi leti. A tokratno prvenstvo je nekaj posebnega, saj ga je ob Franciji gostila prav Slovenija. Slovence je prek tekmecev, po imenih tudi močnejših, močno potiskala tudi navijaška energija polnih Stožic. Še posebej navdušujoče je bilo skupinsko petje himne.

Nova potrditev, kako se Slovenci znamo poenotiti, le premalokrat to storimo. Se priporočamo za večkrat in na več področjih!

Nazadnje so pred več kot 13.000 gledalci v polfinalu padli svetovni prvaki Poljaki s 3 : 1 v nizih. Finale bo Slovenija igrala v nedeljo (17.30) v Parizu. Njen tekmec pa bo bodisi Francija bodisi Srbija. Prav dvorana Bercy v Parizu je bila za slovenske športnike že kraj srečnega imena.

Tam so namreč leta 2017 rokometaši osvojili bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu. Nekaj mesecev pozneje so košarkarji v Istanbulu postali evropski prvaki. Dve leti prej so bili odbojkarji na EP v Bolgariji drugi. Leta 2004 pa so ero odličij začeli rokometaši s srebrom na domačem EP.