"Bilo je fascinantno," je pretekli teden slikovito opisal mladi salezijanec Danijel Kokalj. V mislih je imel prvi del Savio kampa, tabora za ministrante od 4. razreda do 1. letnika, ki je potekal v Želimljah. Drugi del pa pravkar poteka v Italiji, v krajih, kjer je deloval sveti Janez Bosko in od koder se je prijazno javil salezijanec Danijel.
"Občudujem, kaj Bog dela po teh fantih. Predvsem je bilo zanimivo preklapljanje med igro in duhovnostjo, ki smo jo postavili na dokaj globoko raven. Pogovarjali smo se po poklicanosti, spoznavali Božji načrt za nas, talente, govorili o zaupanju v Boga," je povzel poudarke Savio kampa njegov novi voditelj, ki je to vlogo nasledil od Gašperja Otrina.
Teden je bil ob naštetem poln iger, pustolovščin in športa. Otroci in mladi so uživali v kurjenju ognja, blatnih igrah, vodnih drčah in kopanju v Portorožu. Ob zabavi ni manjkalo veliko raznolikih dejavnosti. Vrstile so se liturgične delavnice, pohod in sveta maša na Golem, ogled filma o donu Bosku, pričevanja in večerna "čiščenja" pri sveti spovedi ob pesmi in molitvi, navaja donbosko.si.
Naj poudarimo, da je letošnji kamp nosil jubilejno številko 20. "Ozračje je bilo res živo in polno radosti," se na minule dni s hvaležnostjo ozira Danijel Kokalj.












