Obhajamo praznik Marijinega vnebovzetja oz. veliki šmaren, ko se spominjamo, kako je bila Marija po svojem končanem zemeljskem življenju z dušo in telesom vzeta v nebo k svojemu sinu Jezusu.
"Blagoslovljena ti med ženami in blagoslovljen sad tvojega telesa! In od kod meni to, da pride k meni mati mojega Gospoda?" (Lk 1,42-43)
Toda v evangeliju tokrat poslušamo o mladi Mariji, ki je izvedela, da pod srcem nosi otroka, ki je hkrati tudi Odrešenik sveta. Benjamin Siter razmišlja, da je bila Marija v tistih trenutkih verjetno v stiski in se je morda tudi zato odpravila k teti Elizabeti.
Kdo pa je Elizabeta v vašem življenju?
Prisluhnite:










