Stela Juriček je 42-letna žena, mama, teologinja, pisateljica in pričevalka za Jezusa, ki prihaja iz sosednje Hrvaške, iz Zagreba. Njeno življenje je močno zaznamoval oče, ki je bil satanist. Sodeloval je v satanističnih obredih in se ukvarjal z okultizmom. Stelo je pretepal, ji grozil in jo pri šestih letih izpostavil pornografiji. Vse to ji je povzročilo globoke duhovne rane, doživljala je anksioznost in strahove. Pri 18 letih je spoznala, da obstaja tudi svetla stran – Bog, oče nebes in zemlje.
"Oče je imel je torbo z napisom: Bolje vladati v peklu kot služiti v raju"
Kot otrok je živela v bližini cerkve in zelo rada se je družila z redovnicami. V najstniških letih ni imela veliko prijateljic, saj je bila tudi sama nesramna in nasilna do svojih vrstnikov.
"Tako kot se je moj oče obnašal do mene, sem se tudi jaz v svoji jezi in frustraciji znesla nad drugimi," je povedala za hrvaški HopeCast.
Padla je v droge in alkohol ter si dvakrat poskušala vzeti življenje. "Bila sem brez upanja in brez Boga. Hudič me je hotel uničiti tam, kjer me je Bog želel poklicati." Ko jo je oče pretepal, ji je govoril, da je on njen bog, ki se mu mora klanjati in mu služiti.
Vključena v okultizem
Stela se je že kot deklica učila o transcendentalni meditaciji, znala je prerokovati iz kart in kavnih usedlin. To je bilo očetovo najljubše početje in želel je, da Stela vse to zna. Strašljivo ji je bilo, kako natančno je napovedal dogodke v prihodnosti, ki so se dejansko zgodili. To je bilo videti tako, kot da mu nekdo drug narekuje in govori prek njega. Oče ji je razlagal, da zli duhovi komaj čakajo, da nekoga prevzamejo in ga izkoristijo kot posrednika.
V tem obdobju se je močno zgledovala po očetu, zanjo je bil idol. Pri dvanajstih letih ji je predlagal, naj posluša metal glasbo, in sicer skupino Black Sabbath in Alicea Cooperja. Takrat se ni zavedala, da je to satanistična glasba, ki poveličuje hudiča.
"Začel nas je pretepati: mene, mojo mamo in svojo mamo"
Stela prizna, da je bila v tem težkem obdobju jezna na svojo mamo, ker je ni odpeljala stran od očeta. Zdela se ji je zelo nesposobna, vendar je bila tudi mama žrtev, ki jo je pretepal, ji grozil in jo izkoriščal. Sedaj ve, da se mu mama ni upala upreti, ker se je bala za njuni življenji.
Spomni se, kako je njeno babico tako pretepel, da ji je zlomil ključnico. Tega se je tudi sam zelo ustrašil, zato jo je odpeljal na urgenco. Ko se je vrnil domov, je zagrozil z besedami, da če bo slučajno prišla policija, bodo rekli, da je babica padla. Stela se mu je uprla: "Če želiš lagati, je to tvoja odločitev. Policistom bom povedala, kaj si storil, pa četudi boš zgnil v zaporu." Njene besed so ga preplašile, zato je vstal in odšel iz hiše. To je bilo prvič, da se mu je uprla in da je ni udaril. Takrat je bila že tesno povezana z Jezusom in verjame, da sta ji bila dana moč in pogum.
"Bog, osemnajst let sem živela brez tebe"
Do Boga je prišla prek prijateljice, ki je bila hospitalizirana v psihiatrični bolnišnici. Skupina pričevalcev, ki so prihajali k bolnikom, ji je predstavila vero in Boga. Nato je o svojem spreobrnjenju povedala Steli in jo usmerila na srečanje z njimi.
"Bog, osemnajst let sem živela brez tebe, sedaj ti dajem nadaljnjih osemnajst let svojega življenja, da mi dokažeš, da je s teboj bolje. Po osemnajstih letih bova videla, kaj je bilo bolje, prej ali sedaj. Če bo v redu, bom šla s teboj naprej."
Od takrat je začela doživljati konkretne spremembe. Najprej je prenehala preklinjati, nato so izginili strahovi. Ko je začela brati Sveto pismo, je prenehala kaditi, čeprav je bila strastna kadilka. Spoznala je, da so v Svetem pismu odgovori, ki jih potrebuje za življenje. Postajala je bolj umirjena, kar je opazila tudi njena mama.
Danes je z Bogom že 24 let. To je življenje, ki ga ne bi zamenjala za nič drugega. Mama jo pri njenem delovanju podpira in imata zelo dober odnos, pripoveduje Stela.
Zamera do moških
Očetov odnos ji je izpridil pogled na moške.
"Kaj mi bo moški, ki mu bom kuhala, prala in likala, on pa me bo poniževal, tepel in maltretiral," se je spraševala.
Ko je spoznala sedanjega moža, se je zelo upirala, da bi z njim vstopila v razmerje. Ranjena in polna dvomov je v svojem notranjem boju zaslišala glas, naj veruje in naj se ne boji.
Mož je bil prepričan, da bo njun zakon obstal, čeprav se jima bo kdaj zdelo, da nista za skupaj. Ko je imela Stela dvome, ji je pogumno dejal, da je dal besedo pred Bogom in ljudmi in je odločen, da ji bo ostal zvest. Njegove besede so ji dale zagon, da je tudi sama vztrajala. Kljub preizkušnjam sta poročena že 16 let in imata tri otroke.
"Bog me je vedno klical in ščitil"
Bolj kot je rasla v veri, bolj ji je uspevalo ustaviti zlo. Ko je zaznala, da je oče spremenil pogled in jo je želel udariti, se je umaknila in zmolila k Presveti Kristusovi krvi. (Vzklik "Presveta Kristusova kri, varuj nas!" se šteje za močno duhovno obrambo pred hudimi duhovi, op. ur.) To jo je zaščitilo pred očetovo duhovno in fizično zlorabo.
Tudi v hiši se je čutilo, da zlo nima več tolikšne moči kot prej. Postopno se je odnos z očetom izboljšal, vendar vere in Boga nikoli ni sprejel. Vse do smrti je trdil, da je sam sebi bog.
Očetu je oprostila
Ko se je Stela spreobrnila, je spoznala, da je na očeta deloval hudi duh. Očetu ne zameri in sedaj razume, da so bile to posledice njegovega težkega otroštva. Njegova mama je mlada pobegnila iz Bosne in pogosto menjevala partnerje. Ti moški so ga pretepali in nadlegovali, kar ga je pripeljalo do tega, da je postal razdvojena osebnost.
Način življenja, ki ga je imel kot otrok, je prenesel v odnos do svoje žene in hčerke Stele. Pogosto je bil agresiven, mrk in hitro je menjaval razpoloženje. Doma je bil nasilen, pred drugimi pa se je kazal kot vesela in zabavna oseba.
Svoje otroke opozarja pred okultnim
Stela se s svojimi otroki iskreno pogovarja in jih opozori, ko zazna, da so stvari, ki jih počnejo, poslušajo, gledajo ali berejo, povezane s satanizmom in okultizmom. Opozori jih na slavne pevce, igralce in vplivneže, ki delujejo na teh področjih. Zaradi lastnih izkušenj jih takoj prepozna. Večina ljudi tega ne vidi in se jim zdi zgolj dobra zabava, ki pa ni tako nedolžna, kot se zdi, opozarja Stela.
Kdo sem jaz?
"Zapisane besede imajo svojo moč – moč da prodrejo do srca, izzovejo misel in usmerijo dušo proti Resnici."
Začutila je, da jo Bog nagovarja k pisanju knjige, zato je letos izdala svojo prvo knjigo, v hrvaškem jeziku, z naslovom Tko sam ja? (Kdo sem jaz?). Poleg tega ima svojo spletno stran Mama u misiji (Mama na misiji), ki je namenjena oznanjevanju evangelija.


















