Jezus je vedel, da bodo učenci zelo žalostni, ko bo odšel od njih v nebesa. Vedel je, da bomo tudi mi velikokrat žalostni. Prav zato nam je "zrihtal" nekoga, ki bo vedno ob nas, če bomo potrebovali tolažbo.
Če me ljubite, se boste držali mojih zapovedi; jaz pa bom prosil Očeta in dal vam bo drugega Tolažnika, da bo ostal pri vas vekomaj. (Jn 14,15-16)
Na Svetega Duha se velikokrat spomnimo, ko se o čem odločamo, ko ne najdemo pravih besede, ko potrebujemo navdih. Pa ste vedeli, da je on tudi tolažnik? Zdaj veste. Kar "pocukajte" ga za rokav, ko boste naslednjič žalostni in ne bo okoli vas nikogar, ki bi vas potolažil. 😇
Prisluhnite nagovoru župnika Mitja:











