separateurCreated with Sketch.

Zadnje darovanje karmeličanke, ki je dala življenje za svoje sestre

Nadir dos Santos
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Cibele Battistini - objavljeno 16/05/26
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Vso Cerkev je globoko pretresla smrt brazilske sestre Nadir Santos da Silva iz kongregacije karmeličank misijonark Svetega Duha (CMES), ki se je utopila na Siciliji, medtem ko je poskušala rešiti druge redovnice iz svoje skupnosti

Tragedija se je zgodila na plaži Vaccarizzo v pokrajini Catania, kjer so sestre skupaj preživele dan v Villaggio Delfino. Nekatere redovnice so šle tudi zaplavat v morje, in čeprav so ostale blizu obale, ker so bili valovi zelo visoki, jih je nekaj trenutkov pozneje že začel odnašati tok. Začele so se utapljati.

Ko je sestra Nadir opazila nevarnost, je skupaj s sestro Gessico takoj zaplavala proti njim, da bi jih poskušala rešiti. Redovnici je uspelo pomagati sestram v stiski in jih usmeriti nazaj proti obali. Sestra Gessica se je posrečilo vrniti na obalo, sestra Nadir pa ni več prišla na površje.

Po prvih poročilih dogodka naj bi 45-letna redovnica med reševanjem popila veliko količino vode. Izčrpana je izgubila moč in zavest, zato se ni mogla rešiti. Vsi poskusi oživljanja so bili neuspešni.

Kdo je bila sestra Nadir

Sestra Nadir je bila krajevna predstojnica skupnosti karmeličank v Italiji in je delovala v župniji sv. Janeza Krstnika v kraju San Giovanni la Punta.

Vatican News je njen odhod v večnost opisal kot "življenje, darovano iz ljubezni" ter poudaril, da je bila njena življenjska pot zaznamovana z avtentičnostjo, evangeljsko radikalnostjo in intenzivnim iskanjem Boga.

Monsinjor Bruno Lins, ki jo je dolga leta duhovno spremljal, je dejal, da sestra Nadir "ni bila polovičarka", temveč nekdo, ki je svojo vero živel v polnosti. Njeno življenje je bilo po njegovih besedah zaznamovano z globoko žejo po resnici, tudi sredi bojev in trpljenja.

V uradni izjavi so karmeličanke misijonarke Svetega Duha zapisale: "Z globoko bolečino in z velikonočnim upanjem hkrati sporočamo, da je umrla naša ljubljena sestra Nadir Santos da Silva."

Skupnost je prav tako izrazila hvaležnost za njeno življenje:

"Zahvaljujemo se Bogu za dar njenega življenja, za njeno prisotnost med nami in za njeno predanost Cerkvi ter poslanstvu sodelovanja pri odrešenju duš. Njena zavzetost, pričevanje in ljubezen bodo ostali živi v naših srcih."

Škofija Santo Amaro v São Paulu, kjer je sestra Nadir prav tako delovala kot misijonarka, se je spomnila njene preprostosti, predanosti in pričevanja vere. V samostanu karmelske Matere Božje so darovali sveto mašo za pokoj njene duše. Na družbenih omrežjih so številni katoličani delili sporočila, da je sestra Nadir dobesedno živela Kristusove besede:

"Nihče nima večje ljubezni, kakor je ta, da dá svoje življenje za svoje prijatelje." (Jn 15,13)

Za mnoge vernike tako njena smrt ni le tragedija, temveč konkretno pričevanje krščanske ljubezni – življenje, ki je bilo darovano do konca.

Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila brazilska izdaja Aleteie.

E-novice

Prejmi Aleteia v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e−novice.