V četrtek smo obhajali Jezusov vnebohod. Čeprav je odšel, nam zagotavlja, da bo vedno z nami. V ta namen nam pošilja tudi Svetega Duha. A o tem bo govora prihodnjo nedeljo! 😉
Preden je Jezus trpel križev pot, je za svoje učence (torej tudi za nas) molil čudovito molitev. V njej med drugim pravi takole:
"Nisem več na svetu; oni so na svetu, jaz pa odhajam k tebi. Sveti Oče, ohrani jih v svojem imenu, ki si mi ga dal, da bodo eno kakor midva" (Jn 17,11).
Eno? Da bodo vsi enaki? Uniformirani? Ne, ne Jezus ima čisto drugačno idejo. Župnik Marko jo odlično razloži s pomočjo koščkov sestavljanke.











