Ignacio Gonzálvez, 15-letni Španec, se je več mesecev boril z agresivnim rakom dihal. Po končanem zdravljenju se je srečal papežem Leonom XIV. in mu sporočil dobro novico: "Ozdravljen sem."
Bolezen med jubilejem mladih
Najstnik je na lanskoletni jubilej mladih v Rim pripotoval s sorojenci iz španske Cartagene, vendar je med bivanjem v večnem mestu nenadoma hudo zbolel. Zdravniki v rimski bolnišnici Bambino Gesù so mu diagnosticirali agresivni limfom dihal. Mladeničevo stanje je bilo zelo resno, zato je bil sprejet na oddelek intenzivne nege.
Za njegovo situacijo se je začel zanimati papež Leon XIV., ki je med srečanjem z mladimi na prizorišču Tor Vergata vernike prosil, naj molijo za Ignacia. Papež je v bolnišnici obiskal tudi njegove starše, o čemer so poročali mediji po vsem svetu.
"Nimam več limfoma"
Po mesecih zdravljenja je Ignacio zapustil bolnišnico in se odločil osebno srečati s papežem. "Papežu sem želel povedati, da sem ozdravel. Zdravniki pravijo, da je vse v redu. Nimam več limfoma," je najstnik povedal novinarjem.
Kot je še dejal, ga je Leon XIV. med terapijo večkrat kontaktiral in se zanimal za potek zdravljenja. Med kratkim srečanjem je Ignacio papežu tudi dejal: "Čakal vas bom v Madridu," s čimer se je navezal na načrtovano romanje Leona XIV. v Španijo.
Videoposnetek srečanja Leona XIV. z Ignaciem si lahko ogledate tukaj.
"Čutil sem bližino svete Klare"
Ignacio ne skriva, da svoje ozdravljenje pripisuje molitvi številnih ljudi. Spomnil se je tudi posebne izkušnje iz bolnišnice. "Ko sem se prebudil iz najtežjih trenutkov, sem čutil bližino svete Klare. Tudi zdravnici, ki je skrbela zame, je bilo ime Klara," je pripovedoval.
Njegova družina poudarja, da jim je vera dajala moč v vseh trenutkih zdravljenja in negotovosti.
Prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila poljska izdaja Aleteie. Prevedla in priredila Kristina Knez.












